Aktualności

Czym jest tarot?

Tarot, runy i każda inna forma dywinacji dają dostęp do tych części nas, do których na co dzień nie zawsze możemy  dotrzeć. Czy to podświadomość, instynkt, czy też intuicja, karty zazwyczaj pokazują to, co w danym momencie jest najbardziej obecne w nas. Zdarza się, że osoba czująca się oszukana, wyciągnie karty potwierdzające tę hipotezę. Dlatego mało bezpieczne jest stawianie sobie kart samemu bez przygotowania.

Enlightment_intTarot przede wszystkim nie jest jednoznaczną przepowiednią. Im bardziej tarocista „przepowiada”, że coś zdarzy się na pewno, tym mniej należy temu ufać. Etyka w tej materii nakazuje dużą ostrożność i trzymanie się tego, co mówią karty. Wizjonerstwo bywa bardzo widowiskowe i wprowadza pewien dramat, powagę sytuacji, natomiast kompletnie nie służy klientowi, który najpewniej przychodzi z problemem. Jego emocje są już mniej stabilne, a tym samym bardziej podatne na manipulację.

Zdarzało się, że klientka przychodziła do mnie przerażona z zasłyszaną już przepowiednią o śmierci lub katastrofie. Nic takiego w kartach nie widziałam. Chociaż tarot terapią nie jest, absolutnie wymaga przygotowania terapeutycznego. O wiele ważniejsze jest wyprowadzenie takiej klientki z lęku, który jak wiadomo napędzający się może doprowadzić do samospełniającego się proroctwa.

Co zatem można oczekiwać od tarota?

Tarot bardzo ładnie pokazuje chwilę obecną i jeśli nic nie zmienimy, dokąd zmierzamy na zasadzie swoistej mapy.

Może pomóc w zadaniu właściwych pytań i to już leży w gestii tarocisty. Odpowiedzi mogą pomóc w zmianie różnych decyzji, naprowadzić na dobrą ścieżkę. Tarot może pokazać całą sytuację z innej perspektywy, a zatem pomóc dojrzeć coś, czego wcześniej nie widzieliśmy, ułatwić zmianę, zmienić podejście, myślenie, działanie, lub taktykę.

__________________________________________________________________________________

Kiedy nie wiesz, czego chcesz

Łatwiej jest działać, kiedy masz określony cel. Cel nadaje sens temu, co robisz, a ponadto sprzyja jasności myśli i dobremu ukierunkowaniu. Co natomiast ma zrobić ten, kto nie bardzo jest zadowolony ze swojej życiowej sytuacji, ale też nie bardzo wie, jak to zmienić i w którą stronę się udać.

Rozwiązań jest kilka i dla każdego coś innego może zdziałać. Może to być n.p. wróżba, coaching, terapia, astrologia. Zawsze warto zacząć poszukiwania. Nie ma nic cenniejszego, niż odkrycie, kim naprawdę się jest, jakie są nasze mocne strony i co inspirującego dla siebie i innych możemy zrobić.

Ponieważ nie mamy tu na celu marketingu, skupmy się na tym, jak poszczególne dziedziny mogą nam pomóc. Jeśli ktoś natomiast będzie zainteresowany konkretnym adresem, zapraszamy na forum.

Coaching, szczególnie kariery, jest o tyle pomocny, że zadaje mnóstwo pytań, na które w całym naszym życiu nie mieliśmy nawet szans odpowiedzenia sobie. Krok po kroku coach prowadzi nas i pomaga nam wyciągnąć wnioski, by nie zgubić się w labiryncie informacji. Pomaga nam dostrzec nasze mocne strony, zainteresowania. Połączyć je z możliwością korzystania z nich w sytuacji, w której jesteśmy teraz, a nie, o której marzymy.

Wróżba z tarota w bardzo szybki sposób może naprowadzić nas na to, co chcemy osiągnąć. Należy jednak postawić konkretne pytanie, gdyż osoba nie wiedząca czego chce, może zmierzyć się z lustrem, pokazującym dokładnie to, co w danym momencie jest w nas.

Astrologia daje ogólne wskazówki co do predyspozycji, ale tutaj decyzja i wydedukowanie należy do osoby zainteresowanej. Dobry astrolog może bardzo pomóc w tej dedukcji.

Terapia u psychologa, podobnie jak wróżby, bywa niekiedy bardzo niezrozumiała. Terapia może się kojarzyć z leczeniem, a przecież czasem nie cierpimy na żadną chorobę. Klasyczny model terapii zakłada, że jest z nami coś nie w porządku i rzeczywiście musimy się leczyć. Nowoczesne metody psychoterpii natomiast nastawione są na rozwój człowieka i jego wspomaganie. Aktualne metody leczenia zakładają, iż wszystko jest z nami w porządku, natomiast to co nam się przytrafia, to informacje, które czasem są dla nas mało zrozumiałe, a terapeuta jest bardziej wytrenowany w odkryciu tych wiadomości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
/div